Blog

Powrót

Superbohater niestabilny psychicznie.

06.08.2018 | Opublikowane w kategorii Inne
Superbohater niestabilny psychicznie.

W 2018 roku weszła do kin druga część przygód jednego z najoryginalniejszych bohaterów studia Marvel. Mowa oczywiście o Deadpoolu, w rolę którego wcielił się Ryan Reynolds. Film otrzymał kategorię R, co oznacza, że jest przeznaczony tylko dla widzów dorosłych, młodzież ostatecznie może oglądać go tylko pod kontrolą dorosłych. Nic dziwnego, skoro w filmie krew leje się litrami, język jest wulgarny, a żarty niewybredne. To wszystko daje combo na jakie od dawna czekali fani Deadpoola, którzy byli pełni obaw po kilku wyjątkowo nieudolnych próbach przedstawienia tej postaci.

Splagiatowany Deadpool

Deadpool znacznie odbiega od kreacji Marvela takich jak Kapitan Ameryka, czy Spider-Man. Delikatnie mówiąc - jest on dość ekstrawagancki. Z samego założenia miał być postacią nieco karykaturalną. Tym bardziej, że parodiował on bohatera największej konkurencji Marvela - DC. Pojawiający się w uniwersum Batmana Deathstroke był tak jak Deadpool najemnikiem, w podobny sposób nosił broń białą. Oczywistym nawiązaniem są jednak imiona. Deathstroke to Slade Wilson, natomiast Deadpool przed przemianą nazywał się Wade Wilson.


Trudne początki

Tenże Wade Wilson miał bardzo trudne dzieciństwo. Jego matka zmarła kiedy był małym chłopcem, a ojciec nie był typem rodzinnym. Czasem jednak sam zainteresowany podaje inną wersję: wychowywany był tylko przez matkę, którą jego ojciec opuścił, kiedy była w ciąży. Jeden z komiksów natomiast pokazuje, że... rodzice Wilsona mieszkają razem w Kanadzie i tak bardzo czekają na powrót syna, że pozostawili jego pokój w nienaruszonym stanie. Pierwsza żona Wade'a zostaje zamordowana, przez najemnika, przez co on sam staje się najemnikiem, szukającym zemsty. Sytuacja nabiera rozpędu, kiedy okazuje się, że Wade jest śmiertelnie chory. Decyduje się na eksperymentalną terapię, przeprowadzaną pod kryptonimem Weapon X. Wszczepiony gen powoduje, że komórki Wilsona nie tylko same niwelują złośliwy nowotwór, ale są także w stanie się zregenerować i odtworzyć. Problemem jest za to nowa prezencja naszego bohatera - jest on cały, calutki pokryty szpetnymi bliznami.

Superbohater niestabilny psychicznie.

Deadpool prywatnie

Po spektakularnej ucieczce z laboratorium, Deadpool, który od tego czasu zaczyna posługiwać się tym pseudonimem, pełni rolę namiestnika. Niezbyt dba o moralność - za hajs jest w stanie zająć się każdym zleceniem. Równolegle pracuje nad swoim strojem, który musi być wygodny, ale także praktyczny. I tak z czasem powstaje kostium, który dziś znamy wszyscy: czerwono-czarna maska
Kwatera główna superbohatera? Nic spektakularnego - to niezbyt zadbane, wynajmowane mieszkanie. Hobby? W czasie wolnym Deadpool zasiada na kanapie i ogląda pornosy. Ulubione danie? Pizza z taniej sieciówki. Czy spotyka się z kobietami? No, tu jest poważnie, ponieważ zdarzyło się kiedyś, że Deadpool nawiązał intymne relacje z... personifikacją Śmierci. Moce? Wade'a nie można zabić. Jest odporny na ciosy, chemikalia, trucizny, po prostu nie da się go wykończyć. Deadpool często słyszy głosy, a w pewnym momencie dowiaduje się, że jest w komiksie. On wie, że jest narysowany i często zwraca się bezpośrednio do czytelników lub widzów śledzących jego popaprane przygody.
Współpraca z Deadpoolem to ciężki kawałek chleba. Głównie przez jego monologi, które obrażają wszystkich dookoła, łącznie z sojusznikami i samym Deadpoolem. Wymyślne obelgi to znak rozpoznawczy tej postaci.

Deadpool to bezapelacyjnie jedna z najbardziej porąbanych postaci z całego uniwersum. I pewnie dlatego jest taki popularny!

Sprawdź cała kolekcję ubrań Deadpool przygotowaną przez Marvel na UrbanCity.

Komentarze

Copyright © UrbanCity.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis używa cookies w zakresie określonym w Polityce prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w przeglądarce.

Zamknij