Blog

Powrót

Respekt Street Stuff. Trudne początki odzieży od raperów.

03.09.2018 | Opublikowane w kategorii Muzyka Inne

Molesta Ewenement to warszawski skład, który zapisał gruby tom w historii polskiego hip-hopu. Utworzona w 1995 roku z inicjatywy Vienia i Włodiego Molesta przez kolejne lata spopularyzowała kulturę blokowisk, a kultowe ich rozpoznawalne logo znalazło się nie tylko na tysiącach koncertowych plakatów ale również tatuażach, i murach ulicznego graffiti. Autorzy tak kultowych płyt jak Skandal czy Nigdy nie mów nigdy jako jedni z pierwszych z branży znaleźli także ujście swojej twórczości w linii ubrań tworząc markę Respekt.

„Spodnie nisko a na bluzie bomba"

Tak podsumowuje swój outfit w jednym z kawałków z płyty Moi Kumple Włodi, nawiązując do charakterystycznej grafiki z logo ubrań marki Respekt.

 

Historia odzieżowego labelu Molesty Ewenement to spirala zabawnych i trudnych zdarzeń, które powodował totalny brak doświadczenia w odzieżowym biznesie, ale jak pokazał czas czysta zajawka to klucz do sukcesu. Jednym z nich jest z pewnością wypuszczenie bardzo limitowanej koszulki ze złotym nadrukiem logo Molesta Ewenement w ilości 500 sztuk. Dziś już nigdzie niedostępne swego czasu podbijały ceny resellerów na allegro do wręcz niewyobrażalnych na tamte czasy kwot za t-shirt.

Respekt Street Stuff. Trudne początki odzieży od raperów.

Limitowane dropy Respekt.

Dziś kolekcje ubrań Respekt Street Stuff są nieco zaniechane, ale nadal pamiętają o nich prawdziwi fani składu i samej marki. Minikolekcje oparte na klasycznym motywie box logo, herbie Molesta Ewenement jak i samej grafice nazwy marki zdobią najlepszą bawełnę na ubraniach wyprodukowanych w Polsce. Bluzy z kapturem, klasyczne crewnecki i t-shirty od Molesta Ewenement trudno dostać w sklepie stacjonarnym, ale na szczęście łatwiej je odszukać w internecie. Respekt Street Stuff to nie tylko ubrania, ale też kawał historii, która towarzyszy marce Respekt od 1995 roku.

Pierwsze rapowe marki miały ciężką drogę do przebycia, ponieważ jedyną formą promocji były rzadko pokazywane w telewizji teledyski i nie tak częste jak dziś występy na koncertach. Minęło mnóstwo czasu nim trudno dostępna odzież z ulicznych skateshopów przeniosła się do internetu ułatwiając reklamę swojego logo. Marka Respekt jest jedną z tych, które przecierały szlaki dla ubrań hip-hopowych w Polsce i pomimo zanikającej popularności należy jej się za to wielki szacunek.

Komentarze

Copyright © UrbanCity.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis używa cookies w zakresie określonym w Polityce prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w przeglądarce.

Zamknij