Blog

Powrót

Uliczne ubrania wyprodukowane w Polsce.

29.01.2019 | Opublikowane w kategorii Inne

Ubrania z metką Made In Poland to ciągle bardzo popularny trend na polskim rynku mody ulicznej. Kojarzone z jakością, której zaufaliśmy, polskie marki streetwearowe zdobywają uznanie i z sukcesem rosną w siłę tworząc mocną pozycję i konkurując na równi z zagranicznymi producentami. Jesteśmy dumni z polskich ubrań uszytych w naszym kraju.

Ubrania Prosto Produkowane w Polsce

Polska marka = wysoka jakość.

Nie sposób zliczyć wszystkich małych i dużych polskich firm, które szyją dla nas ubrania i dodatki, które zakładamy na co dzień. Jedne kojarzone są z formalnym strojem biznesowym, inne specjalizują się w produkcji damskich i męskich dodatków, a kolekcje odzieży są zaledwie dodatkiem do nich. Zdecydowana większość pozostałych marek obraca się wokół co raz bardziej uznanej dziś kultury streetwearowej. Pierwsze polskie marki modowe dostępne w skateshopach i sklepach związanych z ulicą to na przykład rozpoznawalny brand Prosto Wear i powracająca po latach Jigga Wear, a także doskonale znane brandy polskich raperów, które przybliżyliśmy Wam niedawno w jednym z naszych artykułów. Ponad dwudziestoletnia tradycja tworzenia linii odzieżowych bluz i koszulek uszytych w Polsce nie ma końca, a na rynek ulicy wchodzą nowi gracze, co potwierdza, że polskie marki odzieżowe mają się niezwykle dobrze i okazały się mocną alternatywą dla producentów z sieciówek.

Spodnie jogger polskiej marki Jigga Crown

Głównym czynnikiem, za który pokochaliśmy polskie ubrania jest zaufanie do wysokiej jakości odzieży szytej w naszych kraju. Standardy, które narzuciły sobie firmy chwalące się metką Made In Poland pozwoliły na stałe zagarnąć część fanów znanych zagranicznych marek. Koszulki wyprodukowane w Polsce od takich marek jak Diamante Wear, hip-hopowych ubrań Smoke Story Group czy El Polako oraz spodnie jogger od Equalizer mają opinie bardzo trwałych w porównaniu do zalewających rynek chińskich produkcji. Nadrukami wychodzącymi z polskiej szwalni możemy cieszyć się dużo dłużej w porównaniu do tych z t-shirtów ze sklepów galerii handlowych.

Streetwear w Polsce. Polscy producenci mody ulicznej.

Łódź - miasto, które jest dziś świątynią producentów ulicznych ubrań. To tam powstaje większość znanych Wam kolekcji odzieżowych. Zlokalizowane w samym środku Polski miasto słynące jest z przemysłu włókienniczego. Firmy z chęcią nawiązują współpracę z rodzimą szwalnią, do której mogą od czasu do czasu zajrzeć i skontrolować jakość produkcji swoich ubrań. Nie inaczej jest z większości marek ulicznych z naszego kraju. Jak się okazuje na przestrzeni lat my też mamy głowy pełne pomysłów i możemy wnieść wiele poprzez ubrania do kultury.

Polska marka Prosto Wear jest dziś noszona nawet przez celebrytów. Zdecydowana większość kolekcji warszawskiego brandu jest przygotowywana od początku do końca w Polsce. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale może to być spowodowane możliwościami technologicznymi, kiedy producent chce postawić na materiały, które nie są dostępne u nas. Hip-hopowe marki takie jak SSG, PLNY czy kolekcje ubrań BOR od Palucha oferują sprawdzoną jakość Made In Poland, podobnie jak odzież od MyStars, Kush czy Elade. Polskie pomysły i wykonanie na najwyższym poziomie zapewniają sukces i zdobywają serca klientów, którzy mogą się utożsamiać z grafikami i podejściem odzieżowych firm do mody. Nie inaczej jest w przypadku licencjonowanych projektów Marvel Comics, Dragon Ball z bohaterami i naszej własnej marki Urban City. Takie podejście do produkcji linii odzieżowych daje przewagę kontroli nad końcowym efektem, a dodatkowo cieszy nas fakt wspierania tego co polskie.

Męski T-shirt Dragon Ball z GokuSoftshell Marvel Comics z Punisherem 

Co raz mocniejszą pozycję zyskują też damskie firmy odzieżowe takie jak Diamante Chicks, ATR Wear i Deep Trip. Kobiety, które dotychczas stawiały na szeroki wybór garderoby w szafie dziś patrzą też w stronę polskich produkcji, a nawet chętnie podkradają ubrania z ogromnego asortymentu polsich ubrań z męskiego działu, tworząc modną stylówkę boyfriend składającą się z unisexowych krojów.

Koszulka ATR Wear Polish Chick

Nasza top lista marek odzieżowych produkowanych w Polsce

  1. Diamante Wear
  2. Prosto Wear
  3. Urban City
  4. BOR
  5. MARVEL
  6. Smoke Story Group
  7. PLNY
  8. Elade
  9. MyStars
  10. Kush


W czasie powstało wiele szanowanych marek odzieżowych, które uszyte są w Polsce. Najbardziej dziś znane brandy są doceniane już nie tylko przez fanów streetowych ciuchów ale też zakładane przez ludzi, których wybór podyktowany jest sprawdzoną jakością i znanym pochodzeniem ubrań. Wysoki gatunek materiałów, kontrola i wspieranie polskiej gospodarki to na pewno czynniki, za które pokochaliśmy ubrania z metką Made In Poland, a polskie firmy nie bez powodu chwalą się pochodzeniem, z którego wszyscy możemy być dumni.

 

Komentarze

Copyright © UrbanCity.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis używa cookies w zakresie określonym w Polityce prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w przeglądarce.

Zamknij