Blog

Powrót

Maski antysmogowe. Modna konieczność.

11.09.2019 | Opublikowane w kategorii Nowości

Maski antysmogowe to co raz bardziej popularny gadżet, który widujemy na ulicach. Zmuszeni do zakrywania twarzy decydujemy się na ten profesjonalny dodatek, bez którego jakość wdychanego zatrutego smogiem powietrza może zaszkodzić naszemu zdrowiu. To moda, którą zgotowali sobie ludzie i niestety często konieczność.

Smog w Polsce

Ochrona przed smogiem. Czym jest smog?

Pewnie nie raz byłeś świadkiem zjawiska atmosferycznego zwanego smogiem. Słowo smog jest połączeniem dwóch angielskich słów: smoke (dym) i fog (mgła). Smog powstaje w wyniku zmieszania się mgły z dymem i spalinami. To niebezpieczne połączenie stanowi zagrożenie dla zdrowia każdego, który wdycha zanieczyszczone powietrze. Choroby układu oddechowego a nawet nowotwory, to skutek wdychania smogu. Na nasze nieszczęście Polska jest jednym z europejskich liderów pośród krajów o najgorszej jakości powietrza. Z tego powodu warto sięgnąć po maskę antysmogową.

Moda maski antysmogowe

Choć daleko nam do widoku znanego ze zdjęć chińskich i japońskich miast, także w Polsce ludzie decydują się na używanie masek z filtrem, który zapobiega wdychaniu szkodliwych cząstek znajdujących się w powietrzu, takich jak pyły zawieszone PM2,5, spaliny i dym tytoniowy. Maski antysmogowe są przydatne szczególnie podczas chłodniejszych dni, kiedy jakość powietrza drastycznie się pogarsza. Najbardziej narażeni na mające negatywne konsekwencje zdrowotne wdychanie smogu są ludzie, którzy spędzają wtedy czas na świeżym powietrzu. Przed wyjściem z domu warto sprawdzić jakość powietrza. Na rynku smartfonów mamy obecnie mnóstwo aplikacji, które wskazują stężenie smogu, które pomagają nam ocenić, czy założenie maski przeciwpyłowej jest konieczne.

Maski przeciwpyłowe są skuteczne dzięki zastosowaniu filtrów z aktywnym węglem. Najpopularniejsze i najlepsze z nich takie jak maski antysmogowe Dragon Mask „wyłapują" nawet 99,97% zanieczyszczeń. Warto sięgać właśnie po oryginalne produkty z certyfikatem, który potwierdzi ich działanie.

Dla kogo są maski przeciwpyłowe?

Maski antysmogowe to co raz częściej konieczność, dla każdego, kto dba o swoje zdrowie. Szczególnie narażeni są sportowcy. Podczas jazdy na rowerze czy biegania na zewnątrz przez płuca przechodzi w ciągu godziny o wiele więcej powietrza. Dlatego tak popularne są sportowe maski antysmogowe. Różnią się od zwykłych masek większą ilością otworów wentylacyjnych i są dostosowane do energicznego ruchu i zwiększonego wysiłku. Na ochronę przed smogiem decydują się nie tylko aktywni fizycznie, dlatego producenci masek przeciwpyłowych mają też w ofercie kolekcję casual, które pasują do codziennego ubioru i modele jednorazowe.

Zalety profesjonalnych marek antysmogowych masek to przede wszystkich możliwość stosowania wymiennych filtrów i dobra jakość użytych materiałów oraz wspomniane wcześniej potwierdzenie działania certyfikatem.

Profesjonalny filtr antysmogowy zatrzymuje:

  • Pyły zawieszone PM2,5 oraz PM10 (smog)
  • Pyłki roślin
  • Kurz
  • Naskórek zwierząt
  • Pył węglowy
  • Spaliny
  • Dym tytoniowy
  • Ponad 130 innych toksycznych substancji

Dragon Mask to producent masek przeciwpyłowych, które nie tylko posiadają wymienne filtry, które wystarczają na 6-10 godzin (czyli około tydzień ich normalnego stosowania po około 1,5h), ale też są wygodne dla każdego ze względu na dostępne rozmiary, które możemy dopasować według swoich potrzeb. Ofertę masek antysmogowych Dragon Mask znajdziesz też w UrbanCity.

Komentarze

Copyright © UrbanCity.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis używa cookies w zakresie określonym w Polityce prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w przeglądarce.

Zamknij