Blog

Powrót

UrbanCity silne na boiskach streetballowych!

10.08.2015 | Opublikowane w kategorii Nowości

Drużyna streetballowa UrbanCity.pl 3x3 Gdańsk po raz kolejny udowadnia swoją ogromną siłę. W ubiegły weekend zespół UrbanCity.pl 3x3 Gdańsk został zwycięzcą finału turnieju Bosch Grand Prix Polski 2015. Turniej ten uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa Polski.

Koszykarze należący do UrbanCity Crew awansowali do ćwierćfinału z drugiego miejsca w swojej grupie. Na swojej drodze spotkali zespół Streefame, a pojedynek z tym zespołem stał na bardzo wysokim poziomie. Na trzy sekundy przed końcem pojedynku nasi zawodnicy przegrywali 1 punktem, ale celnym rzutem za trzy popisał się Paweł "Długi" Pawłowski.

W półfinale UrbanCity.pl 3x3 Gdańsk pokonali Da Burnin Banana, a w finale Gang Albani pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego.

Wygrana w całym turnieju nie była jedynym sukcesem UrbanCity.pl 3x3 Gdańsk podczas weekendu. Marcin Chudy wygrał konkurs rzutów za trzy punkty. Już za tydzień walczymy o tytuł Mistrza Wielkopolski w turnieju finałowym w Kaliszu.

Kilka dni wcześniej nasz zespół zajął 4 miejsce w Mistrzostwach Niemiec, w Zelmer Quest w Opolu drużyna była czwarta, a podczas półfinałów Red Bull King Of The Rock doszło do bratobójczego pojedynku pomiędzy Piotrem Renkielem i Pawłem Pawłowskim. Zespół nie miał też sobie równych podczas turnieju w Bydgoszczy, który odbył się pod koniec lipca.