Blog

Powrót

PLNY Textylia. Pierwsza marka od polskiego rapera.

27.11.2018 | Opublikowane w kategorii Inne

PLNY Textylia to marka założona przez Tedego. Pomysł stworzenia linii odzieżowej narodził się już w 1998 roku, dlatego marka PLNY jest uważana za pierwszą hip-hopową markę, która jest od początku do końca pomysłem polskiego rapera. Pierwowzór, który przetarł szlaki innym polskim producentom odzieży ulicznej równie mocno zaangażowanych w muzykę po tylu latach jest nadal popularny.

Narodziny i rozwój marki PLNY Textylia.

Mało jest polskich ulicznych marek, które mogą pochwalić się 20-letnią tradycją istnienia na rynku. Garstka z nich jest dziełem polskich raperów, którzy z zamiłowania do mody, postanowili wypuścić kolekcję odzieży dla swoich fanów. PLNY Textylia - najstarsza polska marka hip-hopowa, którego założycielem i twarzą jest raper Tede. TDF, czyli Jacek Graniecki w 1997 roku wpadł na pomysł wypuszczenia linii odzieżowej na wzór swoich amerykańskich idoli, którzy oferowali modne wtedy szerokie t-shirty i męskie bluzy z kapturem z logo swojej ekipy. Ubrania powstały nieco na przekór stereotypom polskiego hip-hopu lat 90., w którym faux pas było mówienie o zarabianiu PLNów na rapie.

Początkowo ubrania PLNY były dostępne tylko dla założycieli marki i składu Wielkie Joł. Można je było podziwiać w klipach i na koncertach promujących albumy S.P.O.R.T. czy Notes. Przełomowy moment dla marki PLNY nastał w 2006 roku, kiedy łącząc siły z Michałem Rejentem, Tede wypuscił kolekcję PLNY Textylia, którą można było kupić w każdym skateshopie. Od tego momentu siłą marka rozpędu przedarła się do świata ulicznej mody i zakorzeniła się w nim już na stałe. W 2009 roku marka zrobiła kolejny krok do przodu tworząc linię odzieżową dla kobiet PLNY Lala, za której wzory odpowiedzialna jest projektantka i dyrektor kreatywna Elisa Minetti.

PLNY Textylia. Pierwsza marka od polskiego rapera.

Kolekcja odzieży warszawskiego rapera w sklepach.

Marka PLNY od początku trafiła też do asortymentu sklepu UrbanCity.pl jako marka z wielkim potencjałem, proponująca wysokiej jakości odzież z grubej bawełny, stworzoną dla fanów TeDeeFa. Logo marki kojarzą nawet celebryci i często można ich spotkać w ubraniach od PLNY. Odzież znana jest też z kontrowersyjnych wzorów, wyśmiewających blichtr drogich marek, podchwytujących i wyśmiewających aktualne tematy i parafrazujących wtopy showbiznesu. Najgłośniejsze grafiki takie jak „Guczi Sruczi" czy „Gruby Grubas" są znane wszystkim. Wzory na ubraniach nie są też obojętne najnowszym trendom mody, i widać to w każdej najnowszej kolekcji od Tedego.

Bestsellery od Tede.

Najpopularniejsza biała i czarna koszulka z krótkim rękawem z logo na klacie to model, którego nie może zabraknąć pośród nowości każdego sezonu od marki. Tak samo dobrze sprzedaje się też longsleeve z długim rękawem. Ubrania od PLNY są cenione przede wszystkim za jakość, której nie spotkamy już raczej w czasach, gdy na szeroką skalę obniża się gramaturę bawełny dla utrzymania przystępnej ceny. Wytrzymałe nadruki stanowią autorytet dla innych marek, nie tylko tych z metką Made In Polska.

Ubrania Tedego możesz spotkać w teledyskach rapera. Warszawski artysta nie kryje zamiłowania do ubrań.

 

Sklep UrbanCity.pl jest jednym z niewielu sklepów online, które oferują trudno dostępne dziś ubrania PLNY. Wszystkie ubrania z najnowszych kolekcji zazwyczaj szybko wyprzedają się i znikają z półek naszego magazynu. Bluzy, koszulki i spodnie PLNY to z pewnością pierwsza strona historii pisanej dla ubrań hip-hopowych od polskich raperów.

Komentarze

Copyright © UrbanCity.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis używa cookies w zakresie określonym w Polityce prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w przeglądarce.

Zamknij