Blog

Powrót

Jigga Wear. Powrót marki z koroną.

11.12.2018 | Opublikowane w kategorii Inne Nowości
Jigga Wear. Powrót marki z koroną.

Po kilku latach nieobecności w skateshopach ubrania z ukoronowanym logo Jigga Wear wracają do gry. Polska hip-hopowa marka zalicza comeback w wielkim stylu. Jeśli jeszcze nie masz w swojej szafie czarnych joggerów, które stały się największym bestsellerem tego sezonu, czas nadrobić zaległości. Zapoznaj się z historią brandu i odkryj najnowszy asortyment.

Bogata historia polskiej marki hip-hopowej Jigga Wear.

2001 rok to początki istnienia polskich marek streetwearowych i hip-hopowych.Na rynku istniały już takie brandy jak Clinic czy Mass Denim, ale wybór ubrań o ulicznym zacięciu, inspirowanych kulturą i modą ze Stanów Zjednoczonych dopiero się powiększał. W tym czasie pojawiła się także pierwsza kolekcja od Jigga Wear. To właśnie początki ery hip-hopu w Polsce nakreśliły historię i kierunek rozwoju marki. Odzież z koroną mogliśmy zobaczyć nie tylko na dzielnicach wielkich miast, ale też w teledyskach raperów, takich jak Trzeci Wymiar, KASTA Squad i poznańskiego artysty Gurala. Marka od początku silnie angażowała się też w organizację koncertów polskiej sceny hip-hopowej. Luźne koszulki, szerokie spodnie jeansowe baggy i bluzy z kapturem z grubej bawełny, które budowały renomę polskich marek odzieżowych w tamtym czasie były dostępne do kupienia w każdym większym skateshopie w naszym kraju. Kryzys istnienia stacjonarnych sklepów z odzieżą hip-hopową okazał się jednocześnie gwoździem do trumny dla kilku znanych marek w tym ubrań od Jigga Wear. Marka na dłuższy czas zniknęła z rynku.

Jigga Wear. Powrót marki z koroną.

Skateshop online. Szansa na powrót dla oldschoolowych brandów.

Od ponad roku marka Jigga znów zaczęła się pojawiać w sklepach, ale tym razem nie znajdziesz ubrań na klasycznych wieszakach miejskich skateshopów ale do kupienia w sieci. To największy powrót ostatnich lat. Marka szybko zdobyła popularność w naszym sklepie UrbanCity, doczekała się też pierwszych bestsellerów, takich jak czarne joggery i biała bluza bez kaptura z modelu o nazwie Crown. Marka stale zyskuje fejm i powiększa swój asortyment, nie tylko o kolejne wzory, ale też kolory, jak na przykład bordowy i pomarańczowy na przekór tendencji, którą prezentują inne brandy ograniczając się do czarnych, białych i szarych materiałów. Jak pokazuje zainteresowanie kolorowymi ubraniami jest więcej niż jeden przepis na modny styl.

Jak widać czas sklepów internetowych może też być szansą na odrodzenie marek, o których zdawałoby się, że każdy już zapomniał. Ubrania, które pamiętamy sprzed lat mają wysoką wartość, także tą sentymentalną. Czy Jigga Wear jest jedynym brandem, który na nowo postanowił namieszać w świecie ulicznej mody? My czekamy na kolejne powroty i nie mamy nic przeciwko, by młodsze pokolenie miało też szanse nosić legendarne ubrania od Clinic i Rydel House.

Sprawdź kolekcję Jigga Wear w UrbanCity.

Komentarze

Copyright © UrbanCity.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis używa cookies w zakresie określonym w Polityce prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w przeglądarce.

Zamknij