Blog

Powrót

Odpowiedzialna moda. Ubrania ekologiczne w UrbanCity.

04.08.2020 | Opublikowane w kategorii Inne

Być przyjaznym środowisku - to dewiza wielu firm, również odzieżowych. Na kolekcje ubrań ograniczających emisję dwutlenku węgla, zmniejszających wykorzystanie wody w procesie produkcji, czy szanujących prawa człowieka decyduje się co raz więcej marek. Ubrania ekologiczne to poważne wyzwanie, które podjęła też uliczna moda.

Ubrania Ekologiczne UrbanCity

Co to znaczy Odpowiedzialna Moda?

Przemysł odzieżowy, który stale rośnie niesie za sobą wiele zagrożeń dla naszej planety. Produkcja ubrań to przede wszystkim toksyczne związki chemiczne, wykorzystywanie taniej siły roboczej i duża ilość zużywanej wody. Aby spowolnić negatywne skutki wiele firm w ostatnich latach zdecydowało się wdrożyć w proces szycia odzieży rozwiązania ekologiczne i zasady poszanowania ludzkich wartości. Tak powstała idea Odpowiedzialnej Mody. Termin ten określa podejście do świata mody, które ma ograniczyć niepożądane efekty produkcji, które generuje przemysł odzieżowy.

Czym jest odpowiedzialna moda i jakie pozytywne działania mogą podjąć odzieżowe marki? Jest ich mnóstwo. Najbardziej znane to:

Wykorzystywanie surowców wtórnych w procesie produkcji. Jest wiele odpadów, które możemy użyć ponownie, zamiast składować je na wysypiskach śmieci. Świat mody przyczynia się do idei odpowiedzialnego kupowania przerabiając zużyte materiały na zupełnie nowe. Przykładem takiej marki jest Eleven Paris, który w swojej kolekcji używa części materiałów pochodzących z recyklingu.
Ograniczenie szkodliwych związków chemicznych. Ubrania, w których zastosowano przyjazne środowisku substancje są opatrzone certyfikatem. Certyfikat Bluesign na ubraniach Jack Wolfskin mówi o całkowitym zakazie używania szkodliwych chemikaliów. Wybrane outdoorowe kurtki Jack Woflskin uszyte są z tkaniny PFC Free, która nie zawiera związków szkodliwych dla skóry i środowiska.
Używanie surowców przyjaznych środowisku - to ubrania z bawełny organicznej, które szczególnie w modzie streetwearowej pojawiają się ostatnio bardzo często. Poszczególne modele t-shirtów firmy Urban Classics, damskiej odzieży SSG Girls czy skarpet Crazy Socks (które w UrbanCity odnajdziesz pod marką Urban Selection) są uszyte z bio materiałów.
Przestrzeganie warunków pracy. Spełnienie restrykcyjnych norm etyki pracy gwarantuje m.in. fundacja Fair Wear Foundation. Członkiem organizacji jest znany niemiecki brand streetwearowy Iriedaily.
Kupowanie ubrań wyprodukowanych lokalnie. Jest równie ważne jak pozostałe zasady odpowiedzialnego kupowania. Istnieje wiele polskich firm streetwearowych, ale nie wszystkie szyją ubrania w Polsce. Stawiając na modę Made In Poland ograniczasz długość łańcucha dostaw i wspierasz gospodarkę. W UrbanCity oznaczamy odzież wyprodukowaną w Polsce specjalną naklejką, którą znajdziesz na opakowaniu.

 

Ekologiczna Moda w UrbanCity.

Odpowiedzialna moda nie może być pustym sloganem. Wiele firm nadużywa tego hasła, żeby przyciągnąć klienta i zachęcić go do zakupu. W UrbanCity zebraliśmy w jednym dziale tylko sprawdzone modele ubrań ekologicznych, które w jakiś sposób przyczyniają się do kupowania odpowiedzialnie. Dzisiejsza ekologiczna moda nie różni się wyglądem od standardowych linii odzieżowych. Koszulki z bawełny organicznej są równie wytrzymałe, a nadruki na niej utrzymują się tak samo długo. Głównym impulsem do odpowiedzialnego kupowania jest świadomość dbania o naszą Planetę.

Jeżeli masz w szafie wiele ubrań, dlaczego przy następnych zakupach nie zastanowić się na przyjazne środowisku koszulki, bluzy i kurtki znanych odzieżowych marek streetwearowych? Ekologiczne ubrania to styl, który obiera co raz więcej ludzi kochających uliczną modę, a dział Odpowiedzialna Moda w UrbanCity powstał, aby ułatwić Wam zakupy w zgodzie z naturą!

Komentarze

Copyright © UrbanCity.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis używa cookies w zakresie określonym w Polityce prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w przeglądarce.

Zamknij