Ubrania marki Palto

W pierwszej partii koszulek było trzydzieści. Umieszczono na nich logo marki oraz śmieszne napisy nawiązujące do różnych subkultur, których członkiem był Mariusz Łukomski – założyciel polskiej snowboardowej marki odzieżowej. Koszulki rozeszły się wśród znajomych, ale szybko zaczęły zyskiwać coraz większą popularność. Prawdziwym przełomem było kupienie przez Mariusza Łukomskiego campera. Z kilkutygodniowej podróży po Europie wrócił z kontraktem zawartym z austriackim dystrybutorem oraz niesamowitymi, głównie sportowymi wspomnieniami. I kiedy firma była u szczytu… jej założyciel zapragnął wrócić do korzeni. Czuł, że to nie jego droga – chciał wolniejszego tempa, życia blisko przyrody, czasu na robienie tego, co kocha. To właśnie fascynacja sportem i naturą oraz antykapitalizm przyczyniły się do tego, jak obecnie wyglądają ubrania Palto oraz sama firma. Biuro usytuowano w lesie, a Palto nie stało się maszynką do robienia pieniędzy. Mariuszem Łukomskim kierowało zupełnie coś innego – potrzeba powrotu do natury, związania się na nowo ze sportem oraz wyrażania siebie poprzez tworzenie. Wolność, sport i kreatywność – oto, jak można podsumować polską markę odzieżową Palto.

Naturalnie wysoka jakość Palto - marka prosto z lasu

Oferta firmy jest skierowana przede wszystkim do snowboardzistów i deskorolkarzy, ale bez wątpienia odnajdą się w niej również sportowcy z innych dziedzin. Ubrania Palto tworzy się z materiałów wysokiej jakości, które przetrwają niejedną „kaskaderkę”. Bawełna była tu więc oczywistym wyborem. Co jeszcze cechuje tę markę? Zarówno T-shirty, jak i bluzy snowboardowe Palto są bardzo miękkie i wygodne – każdy sportowiec zdaje sobie sprawę z tego, że tkanina powinna być nie tylko trwała, ale i przyjemna w dotyku. Podczas projektowania bluz męskich Palto kierowano się tym, aby przede wszystkim krój był luźny i nie krępował ruchów. Prawdziwą wolność osiąga się przecież dzięki wolności umysłu i wolności ciała. Oto, czym jest prawdziwie sportowy styl. Jeśli się w nim odnajdujesz – ubrania Palto będą dla Ciebie idealne.

Motywy z przyrody – bo wolność mamy we krwi

Zgodnie z koncepcją założyciela postawiono na minimalizm i wygodę, które zawsze obronią się same. W kolekcji hoodie Palto znajdziesz jednokolorowe bluzy z regulowanym kapturem, które pokażą, że w głębi serca jesteś prawdziwym sportowcem. Na każdej bluzie męskiej Palto zostało naszyte charakterystyczne, białe lub czerwone logo firmy. Te ostre krawędzie i łamane kreski zostaną rozpoznane przez każdego fana marki. Regularny krój w połączeniu z prostą, a jednocześnie nonszalancką estetyką sprawiają, że ubrania Palto to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o odzież sportową. Odejście od taniej efektywności to znak rozpoznawczy snowboardowych bluz Palto. Otwarta przestrzeń i otwarty umysł – to one są prawdziwą siłą napędową do tworzenia kolejnych niesamowitych projektów. Odwrót od kapitalizmu oznacza powrót do natury, dlatego na wielu ubraniach Palto znajdziesz nawiązania do niej.