Bandany męskie

Męska bandana, nazywana również bandamką, to rodzaj chusty czworokątnej. Na początku miała pełnić funkcję jedynie ochronną, ale szybko stała się także dekoracyjnym dodatkiem – również wśród mężczyzn. Jest ceniona szczególnie ze względu na swoją uniwersalność. Wiele sposobów noszenia męskiej bandany pozwala stworzyć wiele różnych stylizacji. Na szyi, nadgarstku czy głowie. Wybierz odpowiednią dla Ciebie i zdecyduj!

Komu męskie chusty zawdzięczają popularność?

Męskie bandany są niezwykle popularne w subkulturze rockowej oraz hip-hopowej. Do tej drugiej, gdzie pojawiły się za sprawą raperów, a z niej z kolei przeniknęły również do stylu ulicznego. Tym sposobem męskie bandany stały się dodatkiem niezwykle modnym w wielu środowiskach. Nie stronią od nich również sportowcy, a szczególnie upodobali ją sobie deskorolkowcy.

Bandana - prosty dodatek o wielu zaletach

Męska chusta jest dodatkiem, który dobrze wygląda, a jednocześnie nie przeszkadza w żadnej czynności. Daje tym samym duże poczucie komfortu podczas wykonywania trików na desce oraz uprawiania różnych sportów wyczynowych. Zdarza się, że w zimne miesiące męskich bandan na twarz oraz chust na szyję używa się do ochrony przed zimnem. Mimo że szyje się je z dość cienkich, przewiewnych materiałów, to potrafią utrzymać ciepło i zatrzymują podmuchy chłodnego wiatru. Męskie chusty są więc doskonałą alternatywą dla cienkich szalików.

Kiedy chcesz się wyróżnić, postaw na chustę

Męska chusta noszona na co dzień najczęściej jest dodatkiem, który ma nadać stylizacji zawadiackiego, a czasem nawet zuchwałego wyglądu. Z tego powodu w wielu ofertach dominują czarne męskie bandany, które sprawią, że cała stylizacja zyska odważnego charakteru. Na takim z kolei zależy szczególnie osobom pewnym siebie i przebojowym, które lubią zwracać na siebie uwagę również dzięki umiejętnemu dobieraniu dodatków do ubrań. Męska chusta na szyję sprawi, że wtopienie się w tłum z pewnością nie będzie Ci groziło.

Kilka zestawów z bandaną w roli głównej

Do jakich zestawów najlepiej dobierać męskie bandany? Najczęściej spotyka się następujący: biały T-shirt, jeansy, skórzana kurtka, a do tego trampki lub – jeśli woli się stylizacje „z pazurem” – glany albo martensy. Wówczas wybiera się męską bandanę na szyję. Dzięki czarnej męskiej chuście każdy zestaw stanie się bardziej intrygujący. Nieco lżej będzie się prezentować taki złożony z joggerów, luźnego T-shirtu, czapki z daszkiem oraz kolorowych sportowych butów. W takim przypadku męska bandana powinna się znaleźć na nadgarstku.

U kogo zobaczymy męskie chusty?

Oczywiście to nie wszystkie możliwe opcje. Jej koniec może wystawać z kieszeni koszulki albo spodni, a szczególnie efektowne będzie przywiązanie jej do szlufki spodni. Tak noszone najczęściej zauważa się u deskorolkowców. Nic w tym dziwnego – w ruchu prezentują się jeszcze lepiej. Męska chusta to także jeden z ulubionych dodatkowych tancerzy, szczególnie tych, którzy reprezentują taniec nowoczesny, hip-hopowy oraz breakdance. A co z zespołami rockowymi i metalowymi? Czarne bandany to u nich już niemal znak rozpoznawczy. Może stanie się też Twoim?