Okulary przeciwsłoneczne męskie

Okulary przeciwsłoneczne to niemal obowiązkowy klasyk na lato. Jednak oprócz tego, że wyglądają modnie i stylowo mają spełniać jeszcze jedno, bardzo ważne zadanie – chronić wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wybierając modne okulary przeciwsłoneczne męskie, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Dzięki temu okulary będą nie tylko praktyczne, ale też staną się Twoim ulubionym akcesorium na lato i nie tylko!

Męskie okulary przeciwsłoneczne nie tylko na lato

Mogłoby się wydawać, że słońce jest niebezpieczne jedynie latem, jednak prawda jest taka, że jesteśmy na nie narażeni przez cały rok. Dlatego warto nosić okulary przeciwsłoneczne nie tylko latem. Jednym z przykładów są okulary przeciwsłoneczne męskie dla kierowców, które tłumią promienie słoneczne i zapobiegają efektowi odbicia. Zmniejszają tym samym ryzyko oślepienia kierowcy, dzięki czemu jazda staje się zdecydowanie bezpieczniejsza. Okulary przeciwsłoneczne męskie z filtrem UV przydadzą się również zimą, ponieważ śnieg odbija nawet do 80% promieni słonecznych! Okulary słoneczne męskie to rozwiązanie na cały rok.

Okulary z polaryzacją i bez - jaka jest różnica?

Podczas wyboru odpowiednich okularów pojawia się zasadnicze pytanie – z polaryzacją czy bez. W ofercie można znaleźć modele, których szkła wyglądają, jak lustro. Są to tak zwane okulary męskie przeciwsłoneczne z polaryzacją. Efekt polaryzacji nie ma jedynie względów estetycznych, ale też szereg dodatkowych zalet. Szkła eliminują odblaski, a jednocześnie nie zaburzają widzianych kolorów. Dzięki temu są idealnym rozwiązaniem nie tylko dla kierowców i sportowców, ale również dla osób, które są wrażliwe na światło i nie lubią okularów zmieniających kolor widzianego obrazów.

Okulary męskie – dobierz kształt do twarzy

W ofercie znajdziesz co najmniej kilka najpopularniejszych kształtów oprawek. Nieustannie w modzie są okulary aviator męskie. Wyróżniają się kształtem przypominającym opadające krople wody. Okulary przeciwsłoneczne pilotki męskie pierwotnie używane były przez pilotów, a obecnie przeniknęły do mody i sprawdzają się zarówno do garnituru, jak i casualowych stylizacji. W zależności od indywidualnych preferencji możesz wybrać duże okulary przeciwsłoneczne męskie lub nieco mniejsze oprawki. Szukając najlepszego kształtu, zwróć uwagę na swoje rysy twarzy. Osoby o okrągłej twarzy, najlepiej wyglądają w geometrycznych, na przykład prostokątnych oprawkach. Z kolei, jeśli masz kwadratową twarz, najlepszym wyborem będą obłe i okrągłe okulary, na przykład lenonki.

Znajdziesz wiele różnych modeli okularów. Aby wybrać najlepsze, zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane oprawki. Najpopularniejsze są metalowe okulary przeciwsłoneczne męskie czarne lub srebrne, które sprawdzą się przy każdej stylizacji. Do casualowych outfitów wybierz plastikowe oprawki – kolorowe lub transparentne. Innym rozwiązaniem są okulary przeciwsłoneczne męskie drewniane, które królują w trendach modowych już od kilku sezonów. Sportowcy chętnie sięgają też po dynamiczne oprawki znanych marek jak choćby okulary przeciwsłoneczne męskie 4F czy Pitbull West Coast.