Buty Air Max męskie

Jednym z założycieli firmy Nike był trener joggingu, znany propagator tego sportu w Stanach Zjednoczonych - Bill Bowerman. Dlatego nie dziwi, że Nike zaczął tworzyć specjalistyczne obuwie dla biegaczy. Po wielu próbach, konsultacjach i różnego rodzaju testach, marka przedstawiła w roku 1987 swoje nowe dzieło - buty Air Max.

Inspiracją dla pierwszego modelu tej niezwykle popularnej do dziś serii stał się budynek Centrum Pompidou. Wszelkie instalacje niezbędne do poprawnego działania gmachu zostały wyprowadzone na zewnątrz. To co wyróżnia Air Maxy i jest ich rozpoznawalną cechą to, tak jak w przypadku paryskiego muzeum, widoczna, przykuwająca wzrok poduszka gazowa Air Sole w podeszwie.

Lekkie buty Nike dla biegaczy, miały za zadanie przede wszystkim zapewnić wygodę i odpowiednią amortyzację zawodowym sportowcom. Niepowtarzalny dizajn jednak szybko zwrócił uwagę ludzi, którzy zaczęli traktować Air Maxy jako sneakersy na co dzień. Błyskawicznie stały się one ikoną streetwearu. Proces modyfikowania i ulepszania pierwszego modelu - Air Max 1 - trwa nieustannie od 1987 roku. W ciągu tych lat pojawiły się na rynku buty takie jak: Air Max 98, Air Max 95, Air Max 93. Ale Nike nie zwalnia! Specjaliści projektują coraz to nowe modele. Zapowiedzieli już najnowsze Air Maxy na nadchodzące lato. Wspomnieć warto o dokonaniach z roku 2017, kiedy na rynek weszły unisexowe Nike Air Vapor Max. Lekkość i przewiewność buty zawdzięczają wykorzystania nowoczesnej przędzy Flyknit. Dodatkową innowacyjnością jest fakt, że gazowa poduszka nie została umieszczona w podeszwie, a tak naprawdę JEST podeszwą. Te nowoczesne sneakersy zapewniają jeszcze większą amortyzację i doskonale dopasowują się do stopy.

Air Maxy zachwycają swoją formą, a także kolorystyką. Szare i czarne Nike'i to klasyk, ale powodzeniem cieszą się także bardziej awangardowe kolory, np. pomarańczowe Air Maxy 98, czy zielone Air Maxy 1.

Fakt, że seria jest stale rozwijana sprawia, że Air Maxy cieszą się niesłabnącą popularnością wśród sportowców, jak również wśród osób, które zakładają je na co dzień. To również obuwie doceniane przez gwiazdy hip-hopu. Swoje modele do serii Air Max zaprojektowali m. in. Dizzee Rascal, a także Kanye West.