Buty skate, trampki męskie

Co zrobić, kiedy pogoda nie dopisuje nawet w Kalifornii i uniemożliwia surfowanie? Można spróbować surfować na kółkach, po ulicach miast! Dokładnie tak w latach 40. XX wieku w Stanach Zjednoczonych narodził się skateboarding. Wielu traktowało deskę jako weekendową odskocznię. Dla innych stała się sensem życia. Skate to dziś określenie osobliwej kultury, a skaterzy przez lata wypracowali swój niepowtarzalny i charakterystyczny styl.

Nieodzowną częścią stylistyki skate są buty. Na rynku istnieją marki, założone przez prawdziwych pasjonatów deski. Między innymi Etnies od początku działalności skupiał się na profesjonalnym obuwiu dla skaterów. Marka wspiera zawodowych sportowców. Jej ambasadorem jest m. in. Ryan Sheckler. Buty Etnies to esencja stylistyki skate. Prosta forma, wykonana z wysokiej jakości materiału. Od lat 80. powstało kilka modeli tych butów, w tym także wysokie Etniesy za kostkę.

Sneakersy do skateboardingu to również specjalizacja amerykańskiej firmy Supra. Zamszowe miodowe buty Supra, to doskonały rozwiązanie na deskę, a także na co dzień.

Naprzeciw potrzebom skaterów wyszły także najlepsze marki, specjalizujące się w obuwiu sportowym. We współpracy z zawodowcami, przy wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów i z dużą dawką dobrego stylu powstały męskie buty idealne do skateboardingu. Oryginalne buty skate pojawiają się w kolekcji Nike. W 2013 roku zaprezentowano buty Nike Stefan Janoski, które w całości były dziełem zawodowego skatera, który sygnuje je swoim nazwiskiem. Męskie buty do skateboardingu z serii Stefan Janoski to wyjątkowo szeroki wybór. Kolekcja jest stale poszerzana o nowe fasony i kolory.

Oczywiście buty w stylu skate to rozwiązanie nie tylko dla zawodowców - noszone są również przez tych, którzy nie przejechali w swoim życiu na desce dwóch metrów.

Przy wyborze butów do skateboardingu warto pamiętać o cechach, które powinny je charakteryzować, aby jazda była przyjemna i bezpieczna. Przede wszystkim materiał, z którego są wykonane powinien być wytrzymały, wykazujący odporność na przetarcia. Szczególnie ważna jest podeszwa, która ma stały kontakt z powierzchnią deski.

Sneakersy wyselekcjonowane przez UrbanCity dla miłośników stylu skate spełniają te warunki, dlatego można z czystym sumieniem polecić je zawodowcom i amatorom deski.