Czapki z daszkiem dad hat i baseball męskie

Czapki z daszkiem to jeden z ulubionych dodatków do męskiej streetwearowej stylówki. Istnieje wiele odmian, a najpopularniejszą z nich jest ostatnio czapka dad hat. Popularna baseballówka z zagiętym daszkiem nie tylko chroni przed słońcem w letnie dni, ale też daje ochronę przed wiatrem i przede wszystkim uzupełnia nasz modny outfit.

Czapka z daszkiem baseball męska. Wybierz model, który do Ciebie pasuje

Męska baseballówka jak sama nazwa wskazuje wywodzi się od dyscypliny sportowej, czyli gry w baseball. Przez lata kojarzona była z elementem stroju zawodników i kibiców wspierających ulubioną drużynę MLB. Wszechobecne dziś w trendach mody ulicznej czapki z daszkiem New York Yankees (ze znaczkiem NY) oraz Los Angeles Dodgers (ze znaczkiem LA) to najpopularniejsze modele bejsbolówek. W miejskiej kulturze znana jest też czapka z daszkiem o niższym profilu – dad hat, która w osiedlowym slangu znana jest bardziej jako czapka wpierdolka. Niezależnie od tego, z którym modelem mamy do czynienia, są one bardzo uniwersalne i pasują niemal do każdego ubioru. Zdecydowanie najlepiej czapki męskie z daszkiem prezentują się z bluzą z kapturem. Podkreślają luźny i sportowy styl oraz nadają Twojej stylówce charakter.

Miejska czapka wpierdolka. Klasyk osiedlowej mody streetwear

Czapki z zagiętym daszkiem mają nie tylko sportowy charakter. Już w latach 90-tych czapki dad hat nosili skejci i fani rapowych kawałków. Czarne czapki bejsbolówki wróciły do mody i są równie popularne jak snapbacki. Najpopularniejsze są dzisiaj czapki 47 Brand z licencją MLB oraz czapki baseball Capslab z wysokiej jakości aplikacjami ze świata mangi, anime i kreskówek. Budowa męskich czapek dad hat czerpie wszystko co najlepsze od innych odmian nakrycia głowy. Uniwersalne zapięcie z tyłu, wygodna sześciopanelowa konstrukcja i sportowe wzornictwo – to istotne zalety czapek męskich z zagiętym daszkiem.

Sportowe czapki z daszkiem – bejsbolówka Twojej ulubionej drużyny

Czapki sportowe z zagiętym daszkiem, tzw. bejsbolówki noszą fani gry w baseball oraz koszykówki. Najczęściej wybierane modele, poza tymi ze znaczkiem LA i NY są czapki baseball drużyn NBA: Chicago Bulls oraz Los Angeles Lakers od marki Mitchell & Ness. Popularność sportowych modeli dad hat dosięgła ostatnio kolejnego uznanego sportu – piłki nożnej i w ofercie marki 47 Brand możemy znaleźć np. czapkę angielskiej drużyny Liverpool.

Jak kupować czapki dad hat bez regulacji?

Nie wszystkie czapki dad hat posiadają pełną regulację. Czasami producent korzysta z modeli, które są dostępne w dwóch lub więcej rozmiarach, a zamiast pełnej regulacji podaje przedział obwodu w centymetrach, w jakiej mieści się dany rozmiar. Aby jak najlepiej dobrać rozmiar czapki najlepiej jest zmierzyć metrem krawieckim obwód głowy a następnie porównać wymiary z tabelą zamieszczoną przy produkcie. Jeżeli wynik jest zbliżony do obydwu rozmiarów – wybierz ten większy.

zobacz więcej

Zwiń