Produkty marki Pitbull West Coast

Streetwear w świecie mody wciąż pnie się na szczyty popularności. Jedną z przodujących marek w modzie ulicznej jest Pitbull West Coast. Firma jest znana na całym świecie i zdążyła już głęboko zapuścić korzenie w Polsce. Jeśli cenisz streetwear, z pewnością nieraz słyszałeś o Pitbull West Coast, a jeśli nie, masz okazję poznać jedną z ciekawszych marek odzieżowych! Co warto wiedzieć o Pitbull West Coast? Jakie ubrania są dostępne w ofercie?

Pitbull West Coast – historia powstania marki

Ubrania Pitbull przeszły długą drogę nim znalazły się w Polsce. Wszystko zaczęło się w roku 1989, kiedy jeden z założycieli Volker G. Albishausen odwiedził Los Angeles. Pod mocnym wpływem tamtejszych sklepów odzieżowo-muzycznych, postanowił po powrocie do Frankfurtu założyć swój własny. Tak właśnie zrodził się pomysł. Wraz z Achimem Langerem Volker otworzył niewielki lokal. Inspiracją do nazwy marki stał się… pies Volkera – czworonożny przyjaciel rasy pitbull o imieniu Spike. Nawet obecnie pojawiają się koszulki Pitbull West Coast z jego podobizną.
Do Polski Pitbull West Coast dotarł w II połowie lat 90. Później w roku 2008 z dystrybutora stał się również wyłącznym, licencjonowanym producentem na cały świat! Marka stopniowo otwierała się na sporty ekstremalne, z którymi do dzisiaj jest nierozerwalnie związana. Kolejnym etapem było podpisanie umowy sponsorskiej z KSW. Ubrania Pitbull West Coast można zobaczyć obecnie na większości zawodów sportowych – szczególnie w Brazylijskim Jiu Jitsu czy MMA.
Symbol marki - Pitbull, jako pies od zawsze kojarzony jest z siłą i niekiedy też agresją. Stąd właśnie ubrania są często noszone przez miłośników sportów ekstremalnych. Pitbull West Coast jest partnerem odzieżowym KSW. Bluzy, koszulki czy spodnie są chętnie wybierane przez osoby trenujące boks, MMA i wschodnie sztuki walki. Marka dba, by motywy i kolekcje współgrały ze środowiskiem sportowców. Niekiedy na ubraniach można spotkać motywy ze środowiska kibicowskiego.

Ubrania Pitbull w modzie streetwear

Ubrania Pitbull West Coast to nie tylko ponadczasowy, uwielbiany przez sportowców styl, ale i wygoda i komfort noszenia na co dzień. To, co wyróżnia markę i stanowi niepodważalną gwarancję to przede wszystkim wytrzymałe, wysokiej jakości materiały, z których wykonywane są ubrania. W Pitbull West Coast znajdziesz coś dla siebie bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem ulicznego hardcore, czy gustujesz w nieco bardziej stonowanych, casualowych outfitach.

W ofercie są dostępne przede wszystkim bluzy Pitbull, na przykład ponadczasowa bluza z kapturem. Oprócz tego znajdziesz również odzież na nieco chłodniejsze dni – kurtki przejściówki oraz bomberki, które doskonale ochronią nie tylko przed niskimi temperaturami, ale również wiatrem czy deszczem. Do codziennego outfitu warto zaopatrzyć się w klasyczny T-shirt Pitbull West Coast – dostępne są zarówno proste kroje, jak i z kołnierzykiem, a także z nadrukami. Ciekawym dopełnieniem stylizacji będzie czapka Pitbull West Coast czy okulary.