Okulary damskie

Mało kto wyobraża sobie lato bez okularów przeciwsłonecznych. To nie tylko elegancki dodatek do każdego looku i na każdą okazję, ale również bardzo praktyczne akcesorium. Okulary chronią Twoje oczy przed nadmiernym promieniowaniem UV. Znajdziesz wiele różnych modeli i kolorów, dzięki czemu na pewno wybierzesz coś dla siebie!

Damskie okulary przeciwsłoneczne – skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV

Promienie UV mogą mieć bardzo negatywny wpływ na wzrok. Nie tylko prowadzą do przesuszania powierzchni oka i podrażniają, ale mogą skutkować nawet poważniejszymi schorzeniami, jak zaćma czy zapalenie spojówek. Zdrowiej jest nie eksponować się na słońce, a jednak latem trudno tego uniknąć. Dlatego idealnym rozwiązaniem będą okulary przeciwsłoneczne z filtrem damskie. Kupując je, koniecznie zwróć uwagę czy mają tak zwane UV Protection. Jest to specjalne oznaczenie filtra, które informuje o stopniu ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Zwykle na metce znajdziesz również szczegółowe parametry od UV200 do UV400 co oznacza pełną ochronę.

Jakie okulary przeciwsłoneczne damskie – z polaryzacją czy bez?

Na pewno zadajesz sobie pytanie – wybrać okulary przeciwsłoneczne damskie z polaryzacją czy klasyczny model. Polaryzacja to nic innego, jak specjalna powłoka, która powoduje zanikanie drgań fali świetlnej. W ten sposób widziane kolory są zdecydowanie wyraźniejsze, a kontrast widzianego obrazu większy. Dzięki temu oczy mniej się męczą. Wizualnie szkła okularów z polaryzacją przypominają nieco lustro i odbijają widziany obraz. Są bardzo chętnie wybierane ze względu na ciekawy efekt, sprawdzają się w letnich, niezobowiązujących kreacjach i są oryginalnym dodatkiem. W praktyce na okulary z polaryzacją warto zdecydować się zimą, ponieważ to właśnie wtedy oczy są najbardziej narażone na przemęczenie przez odbijające się od śniegu światło słoneczne. Najchętniej sięgają po nie miłośnicy sportów zimowych oraz kierowcy.

Wiele modeli od Wayfarer po Cat Eye. Dopasuj okulary do siebie

Ponadczasowym klasykiem i najchętniej wybieranym modelem są czarne okulary damskie przeciwsłoneczne w kształcie wayfarer. Doskonale sprawdzają się one bez względu na okazję i okoliczności oraz pasują do większości stylizacji. Jednak, jeśli lubisz oryginalne dodatki, możesz zdecydować się na niecodzienne kolory, jak czerwień, zieleń, pomarańcz czy błękit. Bardzo modne są również okulary przeciwsłoneczne panterka i transparentne oprawki.

Znajdziesz nie tylko modele różniące się kolorem, ale również kształtem. Okulary okrągłe pasują do niemal wszystkich rodzajów twarzy. Po obłe i zaokrąglone oprawki sięgaj, jeśli masz wyraziste rysy i chcesz nieco je załagodzić. Z kolei okulary przeciwsłoneczne damskie kwadratowe świetnie pasują do twarzy okrągłej i owalnej – nadają jej charakteru i podkreślają naturalne piękno oraz nieco wyszczuplają. Przez kobiety bardzo chętnie wybierane są okulary przeciwsłoneczne duże, które dodają kobiecości i wpisują się w najnowsze trendy modowe.