Blog

Powrót

Air Max Day, czyli urodziny legendarnych sneakersów Nike.

22.03.2019 | Opublikowane w kategorii Inne

Pierwszy model Air Max (AM1) ujrzał światło dzienne 26.03.1987. Ta historyczna data premiery ultralekkich butów do biegania z poduszką gazową i ponadczasową bryłą zaprojektowaną przez Tinkera Hatfielda stała się świętem wszystkich sneakerheadów i miłośników obuwia. W tym roku Air Maxy obchodzą swoje 32 urodziny!

Air Max 1

Kiedy przypada święto Air Maxów?

Air Max Day pokrywa się z datą premiery kicksów w 1987, ale prawdziwe celebrowanie legendy wśród sportowych butów Nike obchodzi od 2014 roku. Każde „urodziny" wiązały się odtąd z zaprezentowaniem specjalnego modelu, głośnej kolaboracji czy kolorystyki (albo wszystkiego na raz) z poduszką gazową w roli głównej. Jak zapowiadał jeszcze niedawno brand w tym roku 26.03 impreza będzie skromna, ale za to fani mogą spodziewać się późniejszych niespodzianek związanych z Air Max Day. Jest to spowodowane inicjatywą „Give Fresh Air", która ma budować silną wspólnotę przy współpracy z lokalnymi artystami związanymi z producentaem runnerów ze swooshem. Ostatnie doniesienia zapowiadają jednak co innego. Pierwsze premiery Air Max 180 „BLN" (dostępne na początku tylko w berlińskich sklepach) i kolaboracja ze sklepem size? mają ujrzeć światło dzienne właśnie w dniu Air Max Day. Wszystko wskazuje też na to, że uroczystości nieco się przeciągną a w roli głównej występować będą zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu Nike: On Air.

Buty Nike Air Max 90Nike Air Max 98 University Red

Nike Air Max - historia modelu.

Kiedy w 1987 Tinker Hatfield zaprezentował światu swoje dzieło - Air Max 1 cały świat zwrócił swój wzrok na najnowszy model biegówek od Nike. Innowacyjne technologie w połączeniu z lekkością i ponadczasowym designem inspirowanym paryskim Centrum George Pompidou otworzyły furtkę do sukcesu AM. Od tego momentu powstawały co raz to nowsze udoskonalone wersje runnerów z uwidocznioną poduszką gazową, takie jak Air Max 180, Air Max 90 czy nowsze projekty designerskie: Air Max 2017 i ostatnio zaprezentowane Air Max 720, których widoczny na zewnątrz system jest duży jak nigdy dotąd. Pomimo powstawania kolejnych wersji fani butów Nike nadal najchętniej wracają do klasyków, których nadal modna bryła jest świetnym uzupełnieniem lifestyleowych i streetwearowych stylizacji. Air Maxy stały się też elementem popkultury. Noszą je na co dzień raperzy, aktorzy i celebryci. O modelu powstają filmy dokumentalne, książki (Max100), a w kulturze muzycznej o Air Maxach mogliśmy usłyszeć nie raz w polskich rapowych kawałkach takich jak Tinker Hatfield Wudoe czy Air Max Classic Tedego.

Air Maxy w UrbanCity.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie w naszym sklepie modelami Air Max utworzyliśmy osobny dział tego legendarnego modelu. Ogromny wybór damskich oraz męskich modeli i kolorów oraz dostępność butów Air Max stanowi o sile i nadal niesłabnącej pozycji w świecie ulicznej mody. Jak wybrać swój ulubiony model? Trendy ostatnich sezonów wskazują na modele 97 i 98, ale liczy się indywidualne poczucie stylu. Szeroki asortyment kolorów i dostępnych rozmiarów sportowego obuwia od Nike w UrbanCity dla niej i dla niego znajdziesz w kategorii Buty.

Komentarze

Copyright © UrbanCity.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis używa cookies w zakresie określonym w Polityce prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w przeglądarce.

Zamknij